Roger Lloyd-Pack


Aktor (urodzony 8 lutego 1944 w Londynie, zmarł 15 stycznia 2014) znany był przede wszystkim Brytyjczykom. Słynął z ról w serialach komediowych. Do ciekawostek można zaliczyć fakt, że w 1981 r. zagrał w serialu „Tylko głupcy i konie”, w którym wcielił się w niezbyt rozgarniętego bohatera o wyrazie twarzy przypominającym konia.

***

W „Harrym Potterze i Czarze Ognia” pojawia się wielu nowych bohaterów. Wyraźnie zarysowane postaci posiadające swoje własne charaktery, to wielka zasługa J.K.Rowling i wielkie wyzwanie dla aktorów wcielających się w poszczególne role. Moim zdaniem Roger Lloyd – Pack doskonale wcielił się w urzędnika ministerstwa, dla którego kariera i porządek wydają się być najważniejszymi rzeczami w życiu. Choć filmowy Barty Crouch według niektórych opinii jest zbyt sentymentalny i wydaje się być milszy niż jego książkowy pierwowzór, nie można zanegować stwierdzenia, że ta rola jest idealna dla pana Rogera. Sam wizerunek i to jak wypowiada się stojąc przed setkami uczniów doskonale podkreśla służbistość pracownika Ministerstwa. Mnie ta rola bardzo przypadła do gustu, więc tylko kwestią czasu było napisanie przeze mnie do Rogera Lloyda-Packa. 14 grudnia 2011 r. napisałem do aktora list i zamieściłem dwa zdjęcia do podpisu. Odpowiedź dotarła do mnie stosunkowo szybko, bo już 8 lutego 2012 r.

Tym razem wysłanie dwóch zdjęć do aktora okazało się być uzasadnione i jak najbardziej słuszne. Autograf na jednym z nim jest niestety lekko rozmazany i słabo widoczny. Drugi prezentuje się fantastycznie.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz