Rdzenie różdżek


Poniższy opis mocy i właściwości trzech głównych rdzeni różdżek używanych przez pana Garricka Ollivandera został zaczerpnięty z jego własnych notatek.

Wcześnie w mojej karierze, kiedy obserwowałem mojego ojca, wytwórcę różdżek, walczącego z kiepskiej jakości materiałami na rdzenie różdżek takimi jak włos kelpii, miałem ambicję odkrycia najwspanialszych rdzeni i pracy tylko z takimi, kiedy przyjdzie czas na przejęcie przeze mnie rodzinnego interesu. I to uczyniłem. Po przeprowadzeniu wielu eksperymentów i badań, doszedłem do wniosku, że tylko trzy substancje pozwolą na wyprodukowanie różdżek w jakości, którą z radością mogę sygnować nazwiskiem Ollivanderów. A były to: włos jednorożca, włókno smoczego serca i pióro feniksa. Każdy z tych kosztownych i rzadkich materiałów miał swoje własne, odrębne właściwości. Poniżej przedstawiam krótkie podsumowanie wyników moich badań każdego z trzech Doskonałych Rdzeni. Czytelnicy powinni mieć na uwadze, że każda różdżka złożona jest z drewna, rdzenia i doświadczenia oraz natury jej właściciela – tendencje u jednego mogą zrównoważyć bądź przewyższyć tendencje u innego, dlatego też jest to tylko bardzo ogólne spojrzenie na ogromnie złożony temat.

Jednorożec
Włosy jednorożca na ogół produkują najbardziej stałą magię i najmniej podlegają wahaniom i blokadom. Różdżki z rdzeniem z jednorożca zazwyczaj najtrudniej przekonać do Czarnej Magii. Są najwierniejszymi ze wszystkich różdżek i z reguły pozostają silnie przywiązane do swojego pierwszego właściciela, niezależnie od tego czy był to znakomity czarodziej czy czarownica.

Jeśli chodzi o wady włosów jednorożca, można wyróżnić to, że nie robią najpotężniejszych różdżek (choć to może kompensować rodzaj drewna różdżki) oraz są skłonne do melancholii, co w przypadkach, kiedy różdżka jest naprawdę źle traktowana oznacza, że włosy mogą „umrzeć” i będzie konieczne ich zastąpienie.

Smok
Regułą jest, że z włókna smoczego serca produkuje się różdżki z największą mocą, które zdolne są do najbardziej kwiecistych czarów. Różdżki ze smokiem mają tendencję do szybszej nauki niż pozostałe typy. Chociaż zdolne są do zmiany właściciela i bycia wiernymi temu, kto pokona ich pierwotnego pana, zawsze pozostają silnie związane z aktualnym właścicielem.
Te różdżki mają tendencję do tego, by najłatwiej dać się przeciągnąć na stronę Czarnej Magii, choć nigdy nie skłonią się do tego z własnej woli. Także one, z trzech rdzeni, są najbardziej skłonne do wypadków, z racji tego, że bywają temperamentne.

Feniks
To najrzadszy typ rdzenia. Pióra feniksa zdolne są do najwspanialszego zakresu magii, choć mogą potrzebować więcej czasu niż rdzenie z jednorożca czy smoka, by to ujawnić. Wykazują największą inicjatywę, czasami działając z własnej woli, co jest cechą, której wiele czarownic i czarodziejów nie lubi.

Różdżki z piórem feniksa zawsze są najbardziej czepliwe, kiedy trafiają do potencjalnych właścicieli, z racji tego, że stworzenie, od którego pióra zostały wzięte jest najbardziej niezależnym i odseparowanym na świecie. Te różdżki najciężej oswoić i przystosować, a zdobycie ich wierności jest wielkim zwycięstwem.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz