Quirinus Quirrell


Urodziny: 26 września
Różdżka: olcha z włosem jednorożca, 9 cali, giętka
Dom w Hogwarcie: Ravenclaw
Wyjątkowe umiejętności: wykształcony w teorii Czarnej Magii, mniej biegły w praktyce
Rodzice: półkrwi
Rodzina: kawaler, bezdzietny.
Hobby: podróżowanie, nacisk na dzikie kwiaty

Pierwszy wykładający Obronę Przed Czarną Magią nauczyciel Harry’ego jest młodym, mądrym czarodziejem, który odbył „wielką podróż” dookoła świata przed zajęciem posady nauczyciela w Hogwarcie. Kiedy Harry spotkał się z Quirrellem po raz pierwszy, ten nosił już turban na co dzień. Jego nerwy, wyrażające się najbardziej jąkaniem, są tłumaczone plotkami, jakoby turban miał być wypełniony czosnkiem mającym odstraszać wampiry.

Widziałam Quirrella jako utalentowanego, ale delikatnego chłopca, który był prawdopodobnie wyśmiewany za swoją nieśmiałość i wieczne zdenerwowanie podczas jego edukacji w szkole. Miał zaniżone poczucie własnej wartości i pragnąc udowodnić samemu sobie swoją wartość, zaczął interesować się (na początku teoretycznie) Czarną Magią. Podobnie jak wielu ludzi, którzy czują się niepotrzebni, nawet zabawny Quirrell miał ukryte pragnienie, by świat zwolnił na chwilę i dostrzegł go.

Quirrell z rozmysłem wyruszył, by odnaleźć to co pozostało z czarnoksiężnika, częściowo z ciekawości, a częściowo z cichego pragnienia stania się kimś znaczącym. W najgorszym wypadku marzył o wyśledzeniu Voldemorta, w najlepszym – możliwości nabycia nowych umiejętności przy Voldemorcie, które dałyby mu pewność, że już nikt nigdy nie będzie się z niego śmiał.

Choć Hagrid miał rację twierdząc, że Quirrell ma „wielki łeb”, nauczyciel był również zarówno naiwny jak i arogancki w myśleniu, że będzie w stanie kontrolować spotkanie z Voldemortem, nawet pomimo tego, że czarnoksiężnik jest bardzo słaby. Kiedy Voldemort zdał sobie sprawę z tego, że ten młody człowiek ma posadę w Hogwarcie, natychmiast przejął nad nim kontrolę.

Quirrell był niezdolny do oporu. Chociaż nie stracił swojej duszy, stał się całkowicie poddany Voldemortowi, który spowodował straszną mutację w ciele mężczyzny: teraz Voldemort obserwował wszystko z tyłu głowy Quirrella i kierował jego ruchami, zmuszając go nawet do próby popełnienia morderstwa. Quirrell stawiał czasami słaby opór, jednak Voldemort był od niego dużo silniejszy.

Quirrell został tak naprawdę przemieniony przez Voldemorta w tymczasowego horkruksa. Fizycznie jest skrajnie wyczerpany z powodu walki z dużo silniejszą, złą duszą w nim. Ciało Quirrella wyraźnie płonie i pokrywa się bąblami podczas walki z Harrym, z powodu ochronnej mocy, którą matka mu zapewniła oddając za niego życie. Kiedy ciała Voldemorta i Quirrella rozdzielają się, ciało Quirrella jest straszliwe poparzone przez kontakt z Harrym. Voldemort ucieka w samą porę, by się uratować, pozostawiając wyniszczonego i osłabionego Quirrella na upadek i śmierć.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz