POSTAW ZAKŁADY Z LUDONEM BAGMANEM

2 lipca 2014 POSTAW ZAKŁADY Z LUDONEM BAGMANEM

Szokujące wyeliminowanie dwóch faworytów, Norwegii i Nigerii, dało bukmacherom wiele powodów do radości. Teraz Ludo Bagman, były Pałkarz reprezentacji Anglii i entuzjastyczny hazardzista, ocenia szanse pozostałych półfinalistów na wzniesienie do góry upragnionego trofeum.

Brazylia
Brazylia wygrała Mistrzostwa Świata w Quidditchu pięciokrotnie, ale lata dziewięćdziesiąte i początek nowego tysiąclecia były ogólnie uznawane za pustynne lata dla tej niegdyś wspaniałej drużyny. Manager, Jose Barboza, ożywił narodową grę, ściągając młodych graczy z każdego zakątka kraju. Z średnią wieku graczy wynoszącą zaledwie 22 lata to najmniej doświadczony zespół pozostający w turnieju.

Miotły: Varapidos 
Liczba goli zdobytych w trakcie pierwszych dwóch rund: 41
Średnia czasu potrzebna na schwytanie Znicza w trakcie pierwszych dwóch rund: 131 minut*
Gracz wyróżniający się w trakcie pierwszych dwóch rund: Alejandra Alonso (Ś)

Szanse według Ludona: 9/1

Względny brak doświadczenia nie przeszkadzał jak dotąd w zdobywaniu dużej ilości bramek przez Brazylijczyków, ale ci młodzi gracze mogą się rozpaść, gdy presja będzie rosła. Mają mnóstwo talentu, ale może bardziej prawdopodobne będzie oczekiwanie ich zwycięstwa za cztery lata?

* tylko jedno schwytanie Znicza, z racji na nieprzepisowe złapanie go przez Haiti w pierwszej rundzie.


USA
Nikt nie spodziewał się amerykańskiej eksplozji, która doprowadziła zespół do tak dalekiego etapu Pucharu Świata w Quidditchu. Podczas, gdy w pierwszej rundzie USA mogło dopisywać szczęście, kiedy upadek jamajskiego Szukającego pozwolił wydrzeć zwycięstwo, to w ćwierćfinale Amerykanie pokazali swój zapał pokonując faworyzowany Liechtenstein. Czy to może być czas USA?

Miotły: Zamiatarka Gwiazd XXI
Liczba goli zdobytych w trakcie pierwszych dwóch rund: 39 
Średnia czasu potrzebna na schwytanie Znicza w trakcie pierwszych dwóch rund: 100 minut
Gracz wyróżniający się w trakcie pierwszych dwóch rund: Darius Smackhammer (S)

Szanse według Ludona: 12/1

Zainspirowani formą, jaką gracze z USA zaprezentowali w grze przeciwko Liechtensteinowi, sezonowi kibice quidditcha zdają się być niezdecydowani co do tego, czy Amerykanie mają w sobie to coś, co pozwoli im wznieść do góry Puchar, czy nie. Ich największa słabość leży w obronie. Obrońca, Susan Blancheflower w pierwszej rundzie przepuściła 23 gole strzelone przez Jamajkę, a Pałkarze, Pringle i Picquery, będą potrzebowali lepszej formy, by pokonać w następnej rundzie utalentowanych i młodych brazylijskich Pałkarzy, Santosa i Clodoaldo.


Japonia
Od Japonii oczekiwało się dobrej prezentacji w tym turnieju, a spryt i atak, który drużyna zaprezentowała odprawiając faworyta rozgrywek, Nigerię, zaimponowały wszystkim, którzy byli tego świadkami. Latanie na wyścigowych miotłach rozwinęło się w ich ojczyźnie i po raz pierwszy zostało ujawnione podczas tego turnieju, a Japonia może się pochwalić utalentowanymi graczami na niemal każdej pozycji, choć to obrona sprawia, że Japończycy są praktycznie nietykalni. Kopie szat do quidditcha Hongo i Shingo są obecnie najlepiej sprzedającą się turniejową pamiątką.
Miotły: Yajirushi
Liczba goli zdobytych w trakcie pierwszych dwóch rund: 32
Średnia czasu potrzebna na schwytanie Znicza w trakcie pierwszych dwóch rund: 61 minut
Gracz wyróżniający się w trakcie pierwszych dwóch rund: Masaki Hongo (P) Shintaro Shingo (P)

Szanse według Ludona: 4/1

W tej chwili to Japonia musi być faworytem turnieju, wykluczając przeciwników kombinacją bezwzględnej wydajności i dojmującego artyzmu.


Bułgaria
Nikt nie spodziewał się, że Bułgaria przejdzie do fazy pucharowej. Choć w ciągu ostatnich 20 lat dwa razy dotarła do finału, to tym razem Bułgaria rozpoczynała turniej jako outsider, a jej zespół ledwie przedarł się do finałowej szesnastki. Wybór 38-letniego Viktora Kruma był powszechnie postrzegany jako wyraz sentymentu, aniżeli uznanie zasług. Szczęście mogło odgrywać rolę w pierwszej rundzie, w której Bułgaria wygrała z Nową Zelandią, ale szybkie złapanie przez Kruma Znicza i odesłanie do domu faworyzowanej w turnieju Norwegii zmusiło wielu komentatorów do przełknięcia ich zjadliwych słów.

Miotły: Błyskawica Supreme
Liczba goli zdobytych w trakcie pierwszych dwóch rund: 28
Średnia czasu potrzebna na schwytanie Znicza w trakcie pierwszych dwóch rund: 88 minut
Gracz wyróżniający się w trakcie pierwszych dwóch rund: Viktor Krum (S)

Szanse według Ludona: 50/1

Bułgaria przyciąga wiele międzynarodowego wsparcia, częściowo ze względu na swój status przegranego, a częściowo ze względu na czułość kibiców quidditcha względem utalentowanego człowieka, który nigdy nie spełnił swojej życiowej ambicji. Ale czy Krum i jego koledzy z zespołu mają to coś, dzięki czemu zdołają pokonać Japonię w półfinale? Odpowiedź, obawiam się, brzmi: nie.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz