Oliver Phelps


Obecnie są prawdopodobnie najbardziej znanymi bliźniakami ze świata filmu, mało kto wie, że poza „Harrym Potterem” bracia Phelps zagrali epizod w brytyjskim serialu „Kingdom”. Jako pierwszy, 25 lutego 1986 r. na świecie pojawił się Oliver, wyprzedzając swojego brata o 13 minut. Już od najwcześniejszych lat chłopcy kochali aktorstwo i udzielali się w szkolnych przedstawieniach, mając 14 lat zostali wybrani do roli George’a i Freda. Nie obyło się bez wielu ciekawych i zabawnych sytuacji na planie filmowym, które wiązały się z tą dwójką zamiłowanych żartownisiów – najczęściej jeden próbował podszyć się pod drugiego – oto prawdziwi bliźniacy Weasley! Ich hobby jest granie w golfa (Oliver wyjawił, iż chciałby zostać zawodowym golfistą) oraz gry konsolowe i komputerowe.

***

Pierwszym listem z prośbą o autograf, który napisałem i wysłałem, był list do braci Phelpsów. Była to jesień 2009 r., stawiałem pierwsze kroki na tym polu i szczerze mówiąc, nie bardzo miałem pojęcie jak zacząć, o czym pisać i jak w delikatny i uprzejmy sposób wyrażający szacunek, poprosić o podpisanie zdjęcia, które załączyłem w przesyłce. Dlaczego mój wybór przy pisaniu pierwszego listu padł na Jamesa i Olivera? Sugerowałem się informacjami z www.fanmail.biz na temat czasu, który średnio gwiazdy potrzebowały na podpisanie i odesłanie zdjęcia. Wyszło na to, iż Phelpsowie odpisują bardzo szybko, bo w ciągu zaledwie 2 – 3 miesięcy. Poza tym – dla początkującego kolekcjonera, możliwość zdobycia naraz dwóch autografów również jest bardzo kusząca.

Zgodnie z moimi nadziejami, już w grudniu 2009 otrzymałem korespondencję z Wielkiej Brytanii, a w niej – moje pierwsze autografy zdobyte drogą listowną. Bardzo mi zależało na odpowiedzi bliźniaków, ponieważ od samego początku uważałem ich za doskonały wybór do ról Freda i George’a.

Ponadto udało mi się osobiście zdobyć autograf Jamesa 7 lipca 2011 na Światowej Premierze „HP7.2”, podczas gdy jego brat – Oliver – rozdawał autografy po drugiej stronie czerwonego dywanu. Niestety – mimo najszczerszych chęci dotąd nie potrafiłbym odróżnić braci od siebie – podobno są takie fanki, które potrafiłyby tego dokonać na podstawie brzmienia ich głosów. Niezaprzeczalnym jednak faktem jest, że braci Phelpsów nie da się nie lubić – ciepli, mili i serdeczni, a w dodatku świetnie wcielający się w jednych z najbardziej lubianych bohaterów serii. Plotki również donoszą, że aktorzy zamieniali się swoimi rolami w „Harrym Potterze” – aby się dowiedzieć czy to prawda, musimy chyba najpierw znaleźć wystarczająco oddaną / szaloną fankę, która potrafi braci rozróżnić na ekranie. Póki co pozostaje nam żyć w niewiedzy – a zatem koniec psot!
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 komentarze:

 1. Czy mogłabym prosić o ten adres? Bo nie mogę znaleźć :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam aktualnego adresu, ani nie pamiętam starego. Poszukaj na www.fanmail.biz ;)

   Usuń