Marge Dursley


Marjorie Eileen Dursley jest starszą siostrą Vernona Dursleya. Chociaż nie jest związana z Harrym więzami krwi, nauczono go, by zwracał się do niej: „ciociu Marge”.

Marge jest dużą i nieprzyjemną kobietą, której głównym celem życiowym jest hodowanie buldogów. Jest zwolenniczką kar cielesnych i prostych przemów, które są, jak to zwykła nazywać, ofensywnymi. Marge jest skrycie zakochana w sąsiedzie, pułkowniku Fubsterze, który opiekuje się jej psami, kiedy ona wyjeżdża. Pułkownik nigdy nie poślubi Marge ze względu na jej prawdziwie straszną osobowość. Ta nieodwzajemniona namiętność bardzo podsyca jej paskudne zachowanie w stosunku do innych osób.

Marge ma bzika na punkcie Dudleya, jej jedynego bratanka. Nie wie, że Harry Potter, który mieszka z jej krewnymi, jest czarodziejem. Wierzy im, że jest synem dwójki bezrobotnych leni, którzy zostawili go jego pracowitym krewnym, Vernonowi i Petunii. Ci ostatni, obawiając się, że uprzedzona i szczera Marge pozna prawdę, podtrzymują tę wersję przez wiele lat. Kiedy Harry wściekł się na ciotkę Marge, która obrażała jego rodziców, i stracił kontrolę nad swoimi magicznymi zdolnościami, nadmuchał ją jak balon zaporowy. Dwóch pracowników z Ministerstwa Magii uporało się z tym incydentem i zmodyfikowało jej pamięć. Od tego czasu Dursleyowie nie zapraszali Marge na dłużej, kiedy Harry był w domu, w związku z czym nigdy więcej jej już nie widział.

MYŚLI J.K.ROWLING:
Żałuję, że zrobiłam z ciotki Marge hodowcę buldogów, ponieważ teraz wiem, że to nie jest agresywna rasa. Moja siostra ma buldoga i jest on najukochańszym i najbardziej czułym psem, jakiego można spotkać. Z drugiej strony, wyglądają na zrzędliwego i zdaje się pasować pod względem wyglądu do żakietu ciotki Marge.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

3 komentarze:

 1. ten artykuł prawie nic nowego nie wnosi
  nie mniej dzięki za tłumczenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardziej by nas niepokoiło, gdyby żywot Marge był fascynujący i zapierał dech w piersi! :D

   Usuń
 2. Umbridge w świecie mugoli!

  OdpowiedzUsuń