Evanna Lynch


W pierwszej kolejności – zdecydowanie wielka fanka, dopiero w drugiej – aktorka. Urodzona 16 sierpnia 1991 r. w Irlandii Evanna Lynch pokonała podczas castingu do roli Luny ponad 15 tysięcy kandydatek, zaś sama J.K.Rowling widząc ją stwierdziła, że tak właśnie wyobrażała sobie Lunę. W przypadku Evanny trudno mówić o „wcielaniu się” w rolę, ponieważ pracownicy planu oraz reszta obsady nie mają najmniejszych wątpliwości – Evanna JEST Luną. Jako wierna i oddana fanka powieści J.K.Rowling, na planie była chodzącą encyklopedią – w razie jakichkolwiek wątpliwości czy niepewności związanych z fabułą, to właśnie ona była osobą udzielającą wszelkich i szczegółowych odpowiedzi. Jej zaangażowanie w proces powstawania filmu, obejmował nawet samodzielne wykonywanie biżuterii dla Luny, podobnie jak stworzenie choreografii tańca Lovegoodów do sceny wesela Billa i Fleur. Evanna Lynch bez reszty oddała się tym filmom tworząc niesamowitą i bardzo wierną książce kreację aktorską.

***

Dwukrotnie próbowałem zdobyć autograf Evanny drogą korespondencyjną pisząc na jej domowy adres, niestety bez skutku. Ale czego się dziwić? Poza Danem, Rupertem i Emmą, to jej przypisuje się największą popularność i sympatię widzów. Moja nadzieja na zdobycie autografu filmowej Luny odżyła, kiedy znalazłem się na Trafalgar Square w Londynie, by oczekiwać tam Światowej Premiery ostatniego „Harry’ego Pottera”. Nie było jednak tak łatwo zdobyć autograf Evanny, ponieważ wiązało się to z wyrzeczeniem. Evanna i Tom Felton zjawili się przy mnie jednocześnie – oczywiście, miałem nadzieję na zdobycie podpisów ich obojga, jednak w tym ułamku sekundy, w którym musiałem zdecydować komu podsunąć książkę do podpisu zwyciężyła myśl: „Tom jest związany z aktorstwem, gra w innych filmach. Być może to jedyna w życiu okazja na zdobycie autografu Evanny”.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze:

  1. Cześć. Niesamowicie zakochałem się w Evannie. Trwa to już dosyć długo. Kocham ją jako Lunę i jako ją samą. W związku z tym zależy mi na posiadaniu jej autografów. Czy zgodziłbyś się odsprzedać mi za stosowną kwotę Jej autograf?

    OdpowiedzUsuń