David Thewlis


Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród filmowych, David Thewlis jest nie tylko cenionym brytyjskim aktorem, ale też reżyserem i scenarzystą. Do ciekawostek można zaliczyć fakt, iż jest również poetą. Jest gwiazdą takich filmów jak „Nadzy”, „The Lady” (w ramach promocji tego filmu został zaproszony do Polski), „Siedem lat w Tybecie” (po wystąpieniu w tym obrazie otrzymał zakaz wstępu do Chin), „Nagi instynkt 2” czy „Omen” (wersja z 2006 roku). Pierwotnie miał zagrać profesora Quirrella w „Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym”.

***

Oczekując na informacje związane z przyjazdem do Polski Davida Tennanta (Barty Crouch Jr.) nawet na myśl by mi nie przyszło, że zamiast spotkania z nim, otrzymam niebywałą okazję spotkania oko w oko z dużo ważniejszym dla „Harry’ego Pottera” aktorem. A jednak. Kiedy przypadkiem dowiedziałem się o przyjeździe Davida Thewlisa do Polski, w trybie natychmiastowym podjąłem decyzję o wybraniu się do Krakowa na spotkanie z aktorem. Pan Thewlis miał promować film „The Lady” podczas OFF PLUS CAMERA: International Festival of Independent Cinema i odebrać nagrodę „Pod Prąd” podczas Gali Otwarcia festiwalu.

Zawsze bardzo lubiłem Davida Thewlisa w roli Remusa Lupina, wydaje mi się, że jest idealny do tej roli i jestem przekonany, że niezastąpiony. Tym większym zaszczytem dla mnie była możliwość spotkania tego cenionego i utalentowanego aktora. Jeszcze większą radość sprawiło mi tych kilkadziesiąt sekund wzajemnego poświęcania sobie uwagi i wymiana przynajmniej kilkunastu słów co zaowocowało autografami z dedykacją dla mnie, Natalii i mojego bratanka, Mateusza. Sam doskonale pamiętam jak wiele radości przyniosło mi to spotkanie i powiedzenie panu Davidowi, że od tego podpisu zależy to czy Natalia zostanie moją dziewczyną czy nie. Tylko kilka osób otrzymało personalizowane autografy, w tym ja te trzy. Co więcej, David życzył mi powodzenia z Natalią. Dla mnie to był zaszczyt i przyjemność otrzymać od niego autograf. A co czuła Natalia, dla której zdobyłem jej pierwszy „potterowski” podpis?

Więcej o przyjeździe Davida Thewlisa do Polski i moim spotkaniu z nim przeczytacie TUTAJ:
Natalia: Po tym jak dowiedziałam się o tym, że Daniel osobiście zdobył dla mnie personalizowany autograf Davida Thewlisa czułam, że rozpiera mnie radość. Nie dlatego, że mam swój pierwszy autograf, ale dlatego, że postarał się o niego ktoś, kto wtedy jeszcze walczył o moje względy. Radość z samego autografu przyszła dopiero gdy pierwszy raz wzięłam w dłoń to zdjęcie. Wtedy postanowiłam iść w ślady Daniela i też zacząć zbierać autografy.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz