Dave Legeno


Aktor, bokser, zawodnik MMA (mieszanych sztuk walki), piosenkarz – i to wszystko w jednym – w postaci Dave’a Legeno, filmowego odtwórcy jednej z najgroźniejszych postaci całego cyklu o Harrym Potterze – wilkołaka Fenrira Greybacka. Dave przyszedł na świat 12 października 1963 roku w Londynie. Po przeczytaniu „Ryszarda III” Williama Shakespeare’a zdecydował, że tym co chce robić w życiu jest granie. Występował w przedstawieniach, a jednocześnie uprawiał sport – nawet wrestling nie jest mu obcy! W 2005 roku zagrał w „Batman: Początek”, a w 2008 pojawił się w „Harrym Potterze”. Dave nagrał również płytę „Mean Streets” prezentując na niej swój talent wokalny – kolejny dowód na wszechstronność tego człowieka.

Dave Legeno zmarł w lipcu 2014 r. w Dolinie Śmierci. 


***
Groźne spojrzenie i postawa – cechy wojownika, które stały się wielką zaletą przy odgrywaniu roli niebezpiecznego i nieobliczalnego wilkołaka. Od samego początku kibicowałem Dave’owi z całych sił – on wręcz był stworzony do tej roli! Po seansie „Księcia Półkrwi” stwierdziłem, że lepiej być nie mogło. Kreacja Dave’a Legeno jest w tym filmie fantastyczna. 9 sierpnia 2010 r. wysłałem długi list do aktora, którego cenię nie tylko za jego rolę w „Harrym Potterze”, ale i za zacięcie do sportu – jako człowiek lubiący MMA i boks, nie mogłem nie poruszyć tego tematu pisząc do Dave’a, Odpowiedź od aktora nie dość, że przyszła bardzo szybko, bo dotarła już 23 września, to jeszcze zawierała wspaniałą niespodziankę – płytę „Mean Streets” podpisaną przez aktora.

Nawet w najśmielszych snach nie marzyłem, by dostać od kogoś do kogo piszę coś więcej niż podpisana fotografia, która sama w sobie jest już niezwykłą nagrodą. Dave Legeno udowodnił mi, że potrafi bardzo mile zaskoczyć. Jako fan czuję się bardzo wyróżniony i wdzięczny. A jeśli chodzi o płytę – świetna!
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz