Ciaran HindsSwoją karierę rozpoczął rolę w teatralnym „Kopciuszku”. Ciaran Hinds (ur.9.02.1953 r. w Belfaście, w Irlandii). To matka zaszczepiła w nim miłość do aktorstwa i to jej postawa i starania wpłynęły na decyzję syna, który zdecydował się zostać aktorem. Na kinowym ekranie Ciaran Hinds zadebiutował w 1981 r. w „Excaliburze”, gdzie zagrał u boku Liama Neesona, Patricka Stewarta i Gabriel Byrne. Bardziej znane produkcje z udziałem odtwórcy roli Aberfortha Dumbledore’a to „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia”, musical „Upiór w operze” czy „Ca$h – pojedynek oszustów”. Pojawił się w finałowym filmie o Harrym Potterze jako jedna z ostatnich nowych postaci.

***

Dziś nie mam wątpliwości, że Ciaran Hinds zagrał Aberfortha Dumbledore’a świetnie – fantastyczna gra aktorska i charakteryzacja upodabniająca go do Michaela Gambona (po to, by wyglądem przypominał Albusa) sprawiły, że wszystkie sceny z jego udziałem są bardzo naturalne i przyjemnie lekkie. Mogę wychwalać Ciarana Hindsa po obejrzeniu „Insygniów Śmierci cz.2”, lecz 7 lipca 2011 jeszcze nie wiedziałem co o nim myśleć. Nieznany mi aktor pojawił się w moim sektorze – wśród fanów, dookoła padały pytania – kogo on gra w „Harrym Potterze”? Całą siłą woli zmusiłem się do przewertowania myśli i analizy informacji, które wyleciały mi z pamięci. I wtedy sobie przypomniałem skąd znam tę twarz – twarz Ciarana Hindsa na jednej z potterowych stron pod newsem na temat wyboru aktora do roli Aberfortha Dumbledore’a. Wiedziałem, że to szczególny moment – poznanie nieznanego mi aktora, który wkrótce może stać się dla mnie bardzo charakterystyczny i lubiany przeze mnie.

Teraz wiem, że miałem wtedy wielkie szczęście, bo gdybym nie zdobył wówczas autografu Ciarana Hindsa, z pewnością teraz głowiłbym się nad pisaniem listu do niego.

Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz