BRAZYLIA kontra WALIA


4 czerwca 2014
BRAZYLIA kontra WALIA

Dla „Proroka Codziennego”, specjalny korespondent quidditcha z pustyni w Patagonii, Ginny Potter.

Brazylia 460 – Walia 300

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy turnieju okazał się być najbardziej kontrowersyjnym jak dotąd, jedynym który rozpoczął się od złych emocji, a zakończył burdą. Walijska menadżer, Gwenog Jones, została ściągnięta z boiska przez jej własnych Pałkarzy.

Niechęć pomiędzy Brazylią i Walią narodziła się już w pierwszych dniach turnieju, gdy brazylijski menadżer, Jose Barboza, rzekomo nazwał walijskie Ścigające „wiedźmami pozbawionymi talentu” po tym jak wypił kilka drinków z weteranką dziennikarstwa o rozwiązłym języku, Ritą Skeeter. Jego upieranie się, że to był żart, na nic się zdało i nie stłumiło gniewu walijskiej menadżerki, Gwenog Jones, która zagroziła mu „klątwą pozbawiającą twarzy”. Pomimo zakazu ze strony MKCKQ dla „bezwartościowej rozmowy menadżerów” (wielu wierzy, że ten zakaz powstał z myślą o Gwenog), odkąd tylko Jones dowiedziała się, że jej zespół zmierzy się z Brazylią w ćwierćfinale, nie przepuściła żadnej okazji, by umniejszyć zasługi Brazylijczyków oraz ich obrazić. Została powstrzymana przed wejściem na stadion w koszulce z napisem „TO POWINNO BYĆ HAITI” (Brazylia przeszła do ćwierćfinału, gdyż jej przeciwnicy z Haiti zostali zdyskwalifikowani), co i tak opóźniło rozpoczęcie się meczu o dziesięć minut, a był to mecz pełen dzikości, podczas którego doszło do trzech brutalnych fauli.

Brazylijscy Ścigający: Diaz, Alonso i Flores dali solidny pokaz swoich umiejętności i powinni zostać pochwaleni za to, że nie stracili głowy, gdy wszyscy wokół nich je tracili – w przypadku Szukającego, Raula Amidy, niemal dosłownie. Złośliwie posłany przez walijskiego Pałkarza, Iefana Rice’a, tłuczek (Kafel był wówczas po drugiej stronie boiska) skutkował rzutem wolnym dla Brazylii i, co sporne, powinien skutkować usunięciem Rice’a z boiska.

Niemniej jednak, gra Walii nie ograniczała się jedynie do fauli. Niewielu mogłoby się nie zgodzić z tym, że walijska Ścigająca, Jackie Jernigan, trafiła z odległości pięćdziesięciu jardów jednego z najbardziej oszałamiających goli w turnieju, podczas gdy szacuje się, iż Pałkarz, Darren Floyd, sam udaremnił zdobycie przez Brazylijczyków przynajmniej siedemnastu goli.

Walia została ostatecznie pozbawiona swej szansy na zwycięstwo po kapitalnym pochwyceniu Znicza przez brazylijskiego Szukającego, Tony’ego Silvy, który wykonał spektakularne nurkowanie w sto trzydziestej pierwszej minucie meczu, by zagarnąć zwycięstwo sprzed nosa swojego przeciwnika, Euriga Cadwalladera.

Gwenog Jones trafiła tego wieczoru do aresztu, po tym jak próbowała rzucić obiecywaną klątwę i na oczach załadowanych trybun pozbawić Barbozę twarzy. Uzdrowiciele podają, że skóra Barbozy już niemal odrosła, a on mówi, że jest w doskonałym nastroju. Brazylia zmierzy się w półfinale ze zwycięzcą starcia USA – Liechtenstein.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz