BRAZYLIA kontra HAITI


15 maja 2014
BRAZYLIA kontra HAITI

Dla „Proroka Codziennego”, specjalny korespondent quidditcha z pustyni w Patagonii, Ginny Potter.

Brazylia 100 – Haiti zdyskwalifikowane (90 + niezgodne z przepisami schwytanie Znicza)

Jedna z najstarszych zasad quidditcha została pogwałcona w meczu, w którym Haiti zmierzyło się z Brazylią, w konsekwencji czego doszło do pierwszej dyskwalifikacji w turnieju.

Obrońca z Haiti, Lenelle Paraison (jedna z zaledwie trzech Obrończyń biorących udział w rozgrywkach) podczas pierwszych godzin gry raz po raz była zmuszana do udowodnienia słuszności jej wyboru, gdy brazylijscy Ścigający Diaz, Alfonso i Flores aż trzydzieści razy zaatakowali jej obręcze. Fakt, że zdobyli tylko dziesięć goli jest świadectwem na zręczność i odwagę Paraison. W ciągu pierwszych sześćdziesięciu minut jej nos został dwukrotnie złamany, w tym raz przez okrutnego tłuczka, którego przypadkowo posłał w jej stronę kolega z zespołu, Pałkarz Jean-Baptiste Bloncourt.

Po drugiej stronie boiska, gwiazda Haiti – Ścigający Clairvius Hyppolite – strzelił osiem z dziewięciu goli. Pomimo niewielkiej przewagi Brazylii, w czwartej godzinie meczu wielu poczuło, że Haiti ustępuje pola Brazylii, kiedy Bloncourt ponownie wykonał niszczycielskie i samobójcze uderzenie. Haitański Szukający, Sylvian Joliceur był o kilka cali od schwytania Znicza, kiedy został brutalnie znokautowany przez żałośnie wycelowanego tłuczka, którego Bloncourt omyłkowo posłał w jego kierunku. Następnie Znicz wleciał do rękawa Bloncourta – rzadki to, lecz nie odosobniony wypadek. „Tylko Szukający może złapać Znicza i jeśli złapie go jakikolwiek inny gracz, odda mecz” – zasada wbijana do głowy każdemu uczniowi i uczennicy, którzy grają w quidditcha, lecz Bloncourt w tym momencie zdawał się całkowicie stracić rozum – wydarł Znicza z szaty i trzymał go triumfalnie, jak gdyby miało to wynagrodzić jego błędy, które popełnił podczas gry. Haiti zostało natychmiast zdyskwalifikowane.

Haitański Szukający Jolicourer wraca do zdrowia. Pałkarz Bloncourt aktualnie ukrywa się w nieznanym miejscu.

Brazylia zmierzy się ze zwycięzcą starcia Walia kontra Niemcy.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz