Bogin


Bogin jest zmiennokształtnym stworzeniem, które przybiera formę tego, co najbardziej przeraża osobę, która go napotka. Nikt nie wie jak wygląda bogin, kiedy nie ma nikogo, kto mógłby go zobaczyć, jednakże on nadal egzystuje, zazwyczaj dając znać o swojej obecności przez grzechotanie, potrząsanie i drapanie obiektu, w którym się ukrywa. Boginy lubią szczególnie ograniczone przestrzenie, ale mogą być również napotkane czające się w lesie bądź w ciemnych kątach.

Ogólnie, im bardziej strachliwa osoba, tym bardziej podatna będzie na działanie boginów. Również mugole wyczuwają ich obecność i mogą nawet na nie spojrzeć ukradkiem, choć mają mniejszą zdolność widzenia wyraźnie i zwykle dochodzą do prostego przekonania, że bogin był wymysłem ich wyobraźni.

Podobnie jak poltergeist, bogin nie jest i nigdy nie był żyjącą istotą. To jeden z tych dziwnych niebytów zamieszkujących magiczny świat, dla którego nie ma odpowiednika w świecie mugoli. Można sprawić, że bogin zniknie, ale nieuchronnie na jego miejsce przybędą kolejne. Podobnie jak poltergeisty i bardziej złowrodzy dementorzy, wydają się być generowane i podtrzymywane przez ludzkie emocje.

Zaklęcie, które pokonuje bogina może być podstępne, ponieważ wiąże się z przybraniem przez stworzenie zabawnej formy, wobec czego strach może zostać przemieniony w śmiech. Jeśli rzucający zaklęcie będzie w stanie śmiać się na głos z bogina, ten natychmiast zniknie. Formuła zaklęcia to „Riddikulus”, a jego celem jest zmuszenie bogina do przybrania mniej groźnej i, jeśli wszystko pójdzie dobrze, komicznej formy.

Wśród znanych boginów znalazł się Stary Boggle (Old Boggle) z Canterbury (lokalni mugole wierzyli, że jest szalonym, sadystycznym pustelnikiem mieszkającym w jaskini, podczas gdy w rzeczywistości był małym boginem, który bardzo dobrze nauczył się wykorzystywać echo); tłukący pałką bogin (Bludgeoning Boggart) ze starego Londynu (bogin, który przybrał postać morderczego bandyty, który grasował tylnymi uliczkami dziewiętnastowiecznego Londynu, a którego można byłoby zredukować do formy chomika dzięki jednemu zaklęciu) i Wrzeszcząca Zjawa z Strathtully (szkocki bogin, który karmił się lękiem miejscowych mugoli, stając się słoniowatym, czarnym cieniem z jarzącymi się białymi oczami, którego Lyall Lupin z Ministerstwa Magii złapał do pudełka od zapałek).
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze:

  1. Dziękuję za przetłumaczenie tych tekstów:)

    OdpowiedzUsuń