Arben Bajraktaraj


Francuski aktor o albańskich korzeniach. W „Harrym Potterze” wcielił się w postać Dołohowa, jednak najpopularniejszym filmem z nim jest „Taken” z 2007 r. Jako ciekawostkę dodam, iż Arben Bajraktaraj jest utalentowany w językach obcych. Aktor mówi biegle po francusku, albańsku, angielsku, słoweńsku, serbsku i chorwacku.

***

O tym, że napisałem do Arbena Bajraktaraja zadecydował przypadek. Byłem ciekaw czy jest możliwość zdobycia autentycznego autografu kogoś z potterowej obsady drogą mailową. Wpisywałem do wyszukiwarki różne nazwiska, aż natrafiłem na oficjalną witrynę Arbena, na której znalazłem również adres mailowy agencji artystycznej aktora. Nie mając nic do stracenia, napisałem i wysłałem pocztą elektroniczną list skierowany do niego i cierpliwie czekałem, choć nie spodziewałem się otrzymać odpowiedzi.

27 czerwca 2011 po ok. tygodniu lub dwóch od napisania maila, otrzymałem niewielką przesyłkę z Francji.

W kopercie znajdowała się niewielka karta kolekcjonerska z własnoręczną dedykacją i podpisem Arbena Bajraktaraja. Był to dla mnie naprawdę niespodziewany sukces – i jakby nie było, bardzo miły, ponieważ – choć żałuję, że nie było dane usłyszeć ani jednego słowa wypowiedzianego przez tego aktora w „Harrym Potterze” – uważam, że sprawdził się świetnie w roli cichego i ponurego śmierciożercy.

Adres wysyłki (mail):
info@ubba.eu
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz