Jubileuszowy "Harry Potter" z ilustracjami J.K.Rowling!

4 października do sprzedaży trafi drugi tom przygód Harry'ego Pottera z ilustracjami Jima Kaya. Ale prawdziwa gratka dla fanów młodego czarodzieja dopiero nadciąga!

Nim Harry Potter i Kamień Filozoficzny trafił do sprzedaży, potrzebował okładki. Ostatecznie pierwszy oficjalny wizerunek czarodzieja stworzył Thomas Taylor, choć niewiele brakowało, by okładkę oraz ilustracje do książki wykonała... J.K.Rowling!

Wydawca długo namawiał debiutującą pisarkę, ta jednak pozostawała nieprzekonana i nie zgadzała się, by jej prace ilustratorskie zostały wykorzystane w książce. 

26 czerwca 2017 roku Harry Potter i Kamień Filozoficzny będzie obchodził w Wielkiej Brytanii swoje 20-lecie. Z tej okazji wydawnictwo Bloomsbury ma dla fanów szczególną niespodziankę: rocznicową, limitowaną edycję pierwszego tomu przygód Harry'ego Pottera z okładką oraz ilustracjami autorstwa J.K.Rowling!

Nigdy nie chciałam, żeby były [ilustracje - przyp. red.] wykorzystane w książkach, ale w końcu dałam się przekonać. Nie co dzień kończy się 20 lat! - podsumowała J.K.Rowling. - Nie będą to jednak ilustracje, które do tej pory krążyły w sieci. Obecnie biorę udział w kursach z rysunku i niesamowicie denerwuję się, ale i jestem ogromnie podekscytowana, tym nowym wyzwaniem! 

Na temat nowej książki wypowiedział się również Czytacz: jak Wam się podoba nasz primaaprilisowy żart? 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

2 komentarze: